Locked History Actions

Skirtumas „Security Protocol 3“

Pakeitimai tarp versijų 6 ir 7
Versija 6 nuo 2009-02-18 13:33:33
Dydis: 2302
Redaktorius: Daniel Bartosevic
Komentaras:
Versija 7 nuo 2009-02-18 13:36:11
Dydis: 2286
Redaktorius: Daniel Bartosevic
Komentaras:
Pašalinimai yra pažymėti taip. Pridėjimai yra pažymėti taip.
Eilutė 7: Eilutė 7:
Eilutė 13: Eilutė 12:
Saugumo protokolas 3 (SP3) buvo sukurtas SDNS tam,kad teiktu duomenų apsauga kartu su OSIRM Lygmenu 3.
SDNS specifikacija SP3 buvo pateikta ANSI ir ISO standartų komitetams ir pasikeite į tinklo lygmens saugumo protokolą (NLSP). NLSP apėmė tinklo sluoksnio rakto įkūrimo protokolą, kuris tarnavo kaip pradinis taškas kai kuriems iš einamųjų IPsec rakto vadybos pasiūlymų.
SDNS apibrėžė saugumo protokolą (SP), kuris logiškai tinka tarp tinklo ir transportinio protokolo hierarchijos lygmenų. Kadangi OSI neleidžia papildomų lygmens pridėjimo, mes apibrėžėme šį vieną protokolą dviejuose būduose: kaip SP3 tinklo lygmenyje ir kaip SP4 transporto lygmenyje.
<<br>>
Yra keturi SP3 variantai.
Priklausomai nuo apsaugoto antraštes formato dalies, SP3 protokolas gali veikti skirtinguose adresavimo būduose, būtent SP3N, SP3A, SP3I ir SP3D. SP3A yra tinklo lygmens viršuje ir turi savyje šaltinį ir NSAP maršrutą apsaugotuose antraštėse. SP3I randasi žemiau CLNP tinklo sublygmens ir turi savyje CLNP antraštės apsaugotuose antraštėse. SP3D yra panašus į SP3I išskyrus tai, kad randasi žemiau DoD IP protokolo. SP3N yra identiškas SP4E ir yra naudojamas sistemos gale.
SP3 turi OSI-sukalbamus apibrėžimus. SP3 yra apibrėžtas kaip subnet-independent-convergence protocolas. Tai yra atskiras protokolo sublygmuo, kuris randasi tinklo sublygmens viršūnėje. Išplaukianti tinklo paslauga yra saugi jungimo tinklo paslaugos, tiekiama OSI jungimo tinklo protokolu (CLNP), kuris yra funkciškai ekvivalentiškas DoD interneto protokolui (IP).
SP duomenų vienetas turi savyje antrašte, apsaugotą antrašte ir apsaugotus duomenis.Antrašte ir duomenys yra apsaugoti vientisumo tikrinimo vertės (ICV).Antrašte identifikuoja duomenis kaip saugius (Tipas SE) ir apibrėžia pagrindinį iššifravimą ir/arba vientisumo tikrinimą.
Saugumo protokolas 3 (SP3) buvo sukurtas SDNS tam,kad teiktu duomenų apsauga kartu su OSIRM Lygmenu 3. SDNS specifikacija SP3 buvo pateikta ANSI ir ISO standartų komitetams ir pasikeite į tinklo lygmens saugumo protokolą (NLSP). NLSP apėmė tinklo sluoksnio rakto įkūrimo protokolą, kuris tarnavo kaip pradinis taškas kai kuriems iš einamųjų IPsec rakto vadybos pasiūlymų. SDNS apibrėžė saugumo protokolą (SP), kuris logiškai tinka tarp tinklo ir transportinio protokolo hierarchijos lygmenų. Kadangi OSI neleidžia papildomų lygmens pridėjimo, mes apibrėžėme šį vieną protokolą dviejuose būduose: kaip SP3 tinklo lygmenyje ir kaip SP4 transporto lygmenyje.
 
Yra keturi SP3 variantai:

Priklausomai nuo apsaugoto antraštes formato dalies, SP3 protokolas gali veikti skirtinguose adresavimo būduose, būtent SP3N, SP3A, SP3I ir SP3D. SP3A yra tinklo lygmens viršuje ir turi savyje šaltinį ir NSAP maršrutą apsaugotuose antraštėse. SP3I randasi žemiau CLNP tinklo sublygmens ir turi savyje CLNP antraštės apsaugotuose antraštėse. SP3D yra panašus į SP3I išskyrus tai, kad randasi žemiau DoD IP protokolo. SP3N yra identiškas SP4E ir yra naudojamas sistemos gale. SP3 turi OSI-sukalbamus apibrėžimus. SP3 yra apibrėžtas kaip subnet-independent-convergence protocolas. Tai yra atskiras protokolo sublygmuo, kuris randasi tinklo sublygmens viršūnėje. Išplaukianti tinklo paslauga yra saugi jungimo tinklo paslaugos, tiekiama OSI jungimo tinklo protokolu (CLNP), kuris yra funkciškai ekvivalentiškas DoD interneto protokolui (IP). SP duomenų vienetas turi savyje antrašte, apsaugotą antrašte ir apsaugotus duomenis.Antrašte ir duomenys yra apsaugoti vientisumo tikrinimo vertės (ICV).Antrašte identifikuoja duomenis kaip saugius (Tipas SE) ir apibrėžia pagrindinį iššifravimą ir/arba vientisumo tikrinimą.
Eilutė 24: Eilutė 20:
  SP duomenų vienetas  . SP duomenų vienetas
Eilutė 28: Eilutė 24:
  SP antraštės formatas
 . SP antraštės formatas
Eilutė 33: Eilutė 28:
----
== Naudota literatūra ==
http://dsns.csie.nctu.edu.tw/research/crypto/HTML/PDF/C89/356.PDF
Eilutė 36: Eilutė 33:
== Naudota literatūra ==

http://dsns.csie.nctu.edu.tw/research/crypto/HTML/PDF/C89/356.PDF


----
CategoryŽodis
 CategoryŽodis

Žodis angliškai

Security Protocol 3

Santrumpa

SP3

Žodis Lietuviškai

Saugumo protokolas 3


Apibrėžimas

Saugumo protokolas 3 (SP3) buvo sukurtas SDNS tam,kad teiktu duomenų apsauga kartu su OSIRM Lygmenu 3. SDNS specifikacija SP3 buvo pateikta ANSI ir ISO standartų komitetams ir pasikeite į tinklo lygmens saugumo protokolą (NLSP). NLSP apėmė tinklo sluoksnio rakto įkūrimo protokolą, kuris tarnavo kaip pradinis taškas kai kuriems iš einamųjų IPsec rakto vadybos pasiūlymų. SDNS apibrėžė saugumo protokolą (SP), kuris logiškai tinka tarp tinklo ir transportinio protokolo hierarchijos lygmenų. Kadangi OSI neleidžia papildomų lygmens pridėjimo, mes apibrėžėme šį vieną protokolą dviejuose būduose: kaip SP3 tinklo lygmenyje ir kaip SP4 transporto lygmenyje.

Yra keturi SP3 variantai:

Priklausomai nuo apsaugoto antraštes formato dalies, SP3 protokolas gali veikti skirtinguose adresavimo būduose, būtent SP3N, SP3A, SP3I ir SP3D. SP3A yra tinklo lygmens viršuje ir turi savyje šaltinį ir NSAP maršrutą apsaugotuose antraštėse. SP3I randasi žemiau CLNP tinklo sublygmens ir turi savyje CLNP antraštės apsaugotuose antraštėse. SP3D yra panašus į SP3I išskyrus tai, kad randasi žemiau DoD IP protokolo. SP3N yra identiškas SP4E ir yra naudojamas sistemos gale. SP3 turi OSI-sukalbamus apibrėžimus. SP3 yra apibrėžtas kaip subnet-independent-convergence protocolas. Tai yra atskiras protokolo sublygmuo, kuris randasi tinklo sublygmens viršūnėje. Išplaukianti tinklo paslauga yra saugi jungimo tinklo paslaugos, tiekiama OSI jungimo tinklo protokolu (CLNP), kuris yra funkciškai ekvivalentiškas DoD interneto protokolui (IP). SP duomenų vienetas turi savyje antrašte, apsaugotą antrašte ir apsaugotus duomenis.Antrašte ir duomenys yra apsaugoti vientisumo tikrinimo vertės (ICV).Antrašte identifikuoja duomenis kaip saugius (Tipas SE) ir apibrėžia pagrindinį iššifravimą ir/arba vientisumo tikrinimą.

1.JPG

  • SP duomenų vienetas

2.JPG

  • SP antraštės formatas


Paaiškinimai


Naudota literatūra

http://dsns.csie.nctu.edu.tw/research/crypto/HTML/PDF/C89/356.PDF